28 kwietnia 2024

V Niedziela Wielkanocna

1. Przypowieść o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj w którym odprawiamy nabożeństwa majowe, do udziału w nich serdecznie wszystkich zapraszam.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 18:00.
  4. Do chorych z komunią św. udam się w czwartek od g. 8:00.
  5. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – Polski. Msze św. będą odprawione o g. 8:30 i 11:00. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 13:00 dzieci klasy trzeciej przystąpią do pierwszej komunii św. Pamiętajmy o nich w tych dniach w modlitwie – aby dobrze przeżyły spotkanie z Panem Jezusem w Sakramencie Pokuty i w Komunii św.
  7. Modlitwa różańcowa: Róża Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  8. Sprzątanie kościoła Rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Intencje mszalne. W środę 1 maja msza św. będzie odprawiona o g. 8:30.
  10. Dzisiaj jeszcze o g. 15:00 odbędzie się spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  11. Wójt Gminy Łapsze Niżne zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa drogi gminnej, drogi publicznej ul. Św. Trójcy w miejscowości Trybsz”, którego inwestorem jest Gmina Łapsze Niżne. Wystąpiono do uprawnionych organów o ustalenie zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Osoby będące uczestnikami tego postępowania mogą zapoznać się z materiałami dotyczącymi planowanego przedsięwzięcia w godzinach pracy Urzędu Gminy Łapsze Niżne (pokój nr 17).

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.