20 października 2024

Uroczystość św. Jana Kantego głównego patrona archidiecezji krakowskiej

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Jest to czas naszej szczególnej pamięci o misjonarkach i misjonarzach, która wyraża się pomocą modlitewną i materialną.
  2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe będzie odprawione o g. 15:00. Po nabożeństwie będzie sprawowana Msza święta.
  3. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II – Głównego patrona województwa małopolskiego. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada także 76. rocznica śmierci innego Wielkiego Polaka – Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.
  1. W przyszłą niedzielę – 27 października, po nabożeństwie różańcowym i mszy św. odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. Intencje mszalne.

7. Sprzątanie kościoła Rodziny: .

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.