OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 września 2023

25 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.
 2. Dzisiaj jeszcze po Mszy św. o g. 11:00 w kościele odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
 3. Bóg zapłać za grule na plebanię które ofiarowali: Budziszowski Paweł, Łojek Józef (nr 257); Miśkowicz Franciszek, Sylwester Waksmański, Paweł Pluta, Domian Robert, Jakub Pluta, Matoniak Krzysztof, Pawlica Józef (nr 76), Gronka Wojciech, Ryszard Turkot, Husi Józef (nr 137), Bernard Miśkowicz, Sarna Janusz, Gawron Andrzej, Gawron Józef, Tomeczkowicz Franciszek, Findura Józef, Wadowski Jan, Wincenty Rabiański, Adam Majerczak, Mariusz Maryniarczyk, Waksmundzki Henryk. Dziękuję. Za wszystkich ofiarodawców odprawię Mszę św.
 4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. I za tydzień w niedzielę o g. 15:00 odprawimy nabożeństwo różańcowe z procesją do różańcowych ołtarzy.
 6. Zgodnie z zarządzeniem naszego Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego dzisiaj w parafiach odbywa się zbiórka pieniężna na cele duszpasterskie młodzieży naszej Archidiecezji. Zgodnie z tym zarządzeniem w naszej parafii ofiary na ten cel będzie można złożyć przez cały najbliższy tydzień.
 7. Modlitwa różańcowa: Róża Matki Boskiej Anielskiej.
 8. Sprzątanie kościoła proszeni są Rodziny: Sołtys, Płachta i Pietraszek.
 9. Intencje mszalne.
 10. W najbliższą niedzielę 1 października 2023 wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Trybszu po każdej Mszy św. będą rozprowadzać cebulki żonkili w ramach akcji "Pola Nadziei". Zebrane przy tej okazji datki zostaną w całości przekazane Fundacji im. A. Worwy w Nowym Targu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji na rzecz ludzi przewlekle chorych. Z góry dziękujemy za wsparcie i każdy dar serca.
 11. Zarząd Leśnej Wspólnoty Urbarialnej w Trybszu informuje, iż 30 września (sobota) o godzinie 19:00 w remizie OSP odbędzie się zebranie członków LWU w Trybszu. Tematem zebranie będzie: dzierżawa działki na "zadnich berekach" pod farmę fotowoltaiczną, dzierżawa działki na ubocy pod poprowadzenie linii kablowej do przekaźnika telefonii komórkowej; a także temat działki zlokalizowanej przy ul. Za Wodą. Zarząd prosi o liczne przybycie udziałowców.

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.