14 lipca 2024

15 Niedziela Zwykła

1. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.
  2. W dniach 21-28 lipca 2024 będzie obchodzony 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Jest to okazja do naszej refleksji jakimi my sami jesteśmy użytkownikami pojazdów mechanicznych, czy my sami jeździmy bezpiecznie i czujemy się odpowiedzialni za zdrowie, za życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego, i jest to czas szczególnej modlitwy za kierowców i podróżujących. I dlatego w przyszłą niedzielę 21 lipca po Mszy św. o g. 11:00 odmówimy wskazane modlitwy a następnie pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy. Zebrane ofiary z tej okazji zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom w zakupie dla nich środków transportu – MIVA Polska. W czasie błogosławienia pojazdów naszych Strażaków prosimy o zabezpieczenie ruchu drogowego.
  3. Modlitwa różańcowa: Róża św. Michała.
  4. Sprzątanie kościoła Rodziny: .
  5. Intencje mszalne.

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.