Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

4 grudnia 2022

2 Niedziela Adwentu

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu został zagłuszony przez komercję.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej zbierane są ofiary wspierające Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Swoje ofiary na ten cel możemy złożyć do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego.
  3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. i po adoracji Najświętszego Sakramentu odbywa się zmiana tajemnic Żywego Różańca. W tym miesiącu modlimy się za organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka, aby znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.
  4. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy przezywać tę tajemnicę wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu osobistego.
  5. Ogłoszenie Rady Parafialnej: Z uwagi na wzrost cen energii elektrycznej, z dniem 1 stycznia 2023 roku konieczne będzie podniesienie opłaty na utrzymanie kościoła o 5 zł. W związku z powyższym opłata będzie wynosić 20 zł od rodziny miesięcznie. Rada Parafialna pragnie zaznaczyć, że opłata ta pobierana jest nie od numeru domu, ale od każdego gospodarstwa domowego, również w przypadku zamieszkiwania w tym samym domu więcej niż jednej rodziny. Dziękujemy parafianom regularnie uiszczającym opłaty na utrzymanie naszej świątyni. Najbliższa zbiórka odbędzie się w niedzielę 18 grudnia.
  6. Państwu Joannie i Piotrowi Słowik – Bóg zapłać za ofiarę na kościół – 500 zł.
  7. Modlitwa różańcowa: Róża św. Katarzyny.
  8. Sprzątanie kościoła Państwo: Pawlica, Pluta i Kaczmarczyk.
  9. Intencje mszalne.
  10. W przyszłą niedzielę – 11 grudnia – zapraszam na spotkanie rodziców uczniów klasy 3 szkoły podstawowej. Spotkanie odbędzie się o g. 15:00 w sali katechetycznej.
  11. Dzisiaj „Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza” prowadzi zbiórkę pieniężną z przeznaczeniem dla dzieci z terenu naszej gminy, które potrzebują leczenia i rehabilitacji.
  12. Ogłoszenie z Gminy Łapsze Niżne: Z dniem 5 grudnia rozpoczynamy dystrybucję węgla kamiennego. Węgiel dystrybuowany będzie przez dwa składy opału w Niedzicy i w Trybszu. Cena 1 tony węgla to 1 900 zł brutto i cena nie zawiera kosztów transportu. Pragnę przestrzec Państwa przed oszustami, którzy mogą próbować podszywać się pod pracowników urzędu, z zamiarem wyłudzenia od Państwa zapłaty za węgiel. W związku z tym, podajemy informacje jak bezpiecznie zapłacić za węgiel:

- gotówką - bez dodatkowych opłat w siedzibie Banku Spółdzielczego w Niedzicy lub Łapszach Niżnych;

- przelewem - na numer konta podany w informacji pisemnej otrzymanej w urzędzie gminy lub na adres mailowy.

Uwaga – wpłat należy dokonać dopiero po otrzymaniu informacji od pracownika ZGKM o pozytywnej weryfikacji wniosku! Dokonanie zapłaty za zakup węgla, będzie podstawą wystawienia faktury i odbioru węgla na wybranym składzie. Ponieważ harmonogram dostaw jest niezależny od gminy, prosimy o szybkie wpłaty i szybkie odbieranie węgla po kontakcie pracownika ZGKM. Gmina zapotrzebowała sortyment orzech i ekogroszek. Na chwilę obecną PGG dostarcza orzech z kopalń Wesoła i Ziemowit oraz groszek Marcel o uziarnieniu 8 – 31 mm.

1. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 6:00.