17 Marca 2024

5 Niedziela Wielkiego Postu

1. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.
  2. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo palm. Przed Mszą św. o g. 11:00 poświęcenie palm odbędzie się przy starym kościele po czym w procesji udamy się do kościoła.
  3. W Niedzielę Palmową będzie sprawowany Sakrament Pokuty. Księża będą spowiadać od g. 13:30 – 15:00. Po przerwie na nabożeństwo Gorzkich Żali spowiedź będzie trwała dalej do g. 17:00.
  4. Zapowiedź przedślubna (1): Wiktoria Gogola, zam. Trybsz, par. św. Elżbiety Węgierskiej – Jakub Bachul, zam. Piekielnik, par. św. Jakuba Apostoła w Piekielniku.
  5. Zapowiedź przedślubna (2): Dominika Sołtys zam. w Trybszu, par. św. Elżbiety Węgierskiej – Jakub Siuta, zam. w Ludźmierzu, par. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ludźmierzu.
  6. Modlitwa różańcowa: Róża św. Cecylii.
  7. Sprzątanie kościoła Rodziny: Pawlica, Łojek i Pawlica.
  8. Intencje mszalne.
  9. W środę 20 marca po Mszy św. sprawowanej o g. 17:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Bukowinie Tatrzańskiej będzie wystawione przez grupę Polonijną z Chicago, Misterium Pańskiej. Wstęp wolny.
  10. Urząd Gminy w Łapszach Niżnych oraz Podhalańska Lokalna Grupa Działania zapraszają wszystkich Mieszkańców Gminy Łapsze Niżne zainteresowanych wsparciem z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na spotkanie dotyczące: prezentacji lokalnej strategii rozwoju, działań, celów i przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w najbliższym okresie programowania; obszarów wsparcia i branż możliwych do dofinansowania; terminów planowanych naborów przez Podhalańską LGD; wysokości dofinansowań. Spotkanie odbędzie się 21 marca 2024 r. (czwartek) godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łapszach Niżnych, z siedzibą w Niedzicy przy ul. 3 Maja 16.
  11. Ponownie w imieniu Rady Parafialnej i swoim własnym zapraszam na dzisiejsze spotkanie w remizie OSP Trybsz, które rozpocznie się o g. 18:00.

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.