Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

15 maja 2022

V Niedziela Wielkanocna

1. Witamy dziś w naszej parafii S. Agnieszkę Kłosińską ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej (zgromadzenie bezhabitowe), która pragnie podzielić się z nami duchowością Maryjną i przesłaniem, które płynie z sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie.
  2. Pani Annie Bizub – Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół – 200$.
  3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on kapłanem – jezuitą, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku.
  4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego przykład pobudzi nas do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
  5. Modlitwa różańcowa: Róża Matki Boskiej Królowej Świata.

1. Sprzątanie kościoła Państwo: Matoniak, Domian i Łukasik.

1. Intencje mszalne.

1. Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, że rolnicy mogą oddać folię po sianokiszonce firmie Beja Recykling. Zbiórka jest bezpłatna. Zainteresowani rolnicy proszeni są o dostarczenie folii do Łapsz Wyżnych w dniu 17 maja do g. 11:00 na skrzyżowanie ul. Zielonej i ul. Kościelnej. Sołtys wsi będzie pilnował, aby rolnicy oddający folię nie oddawali innych odpadów w tym również sznurków z folii. Odpady które okażą się odpadami innymi niż folia nie będą zabierane, a obowiązkiem ich właścicieli będzie ich uprzątnięcie. Miejsce zbiórki folii będzie monitorowane.